Įmonės

Baldų fabrikas „Optimata” įsikūręs Ukmergės mieste, esančiame 70 km į šiaurę nuo Lietuvos sostinės Vilniaus, kuris per amžius buvo lietuviškų baldų gamybos lopšys.

 

Baldai sukurti iš natūralaus beržo medienos, apdailinti vyšnios, riešuto, wenge ar šviesaus ąžuolo spalva, kuri atskleidžia medžių natūralaus grožio gelmę. Kolekciją paryškina poliruoto chromo, sendinto aliuminio detalės ir furnitūra. „Optimata“ savo gaminamuose balduose naudoja tiktais aukščiausios rūšies, kruopščiai atrinktą, kokybišką, stiprią ir gražią beržo medieną (be šakų), kuri savo struktūra artima „Sycamore”.

 

„Optimata” gamina baldų linijas, kurios atskleidžia stiliaus subtilumą,  išgrynintą ART DECO stilių. Praeito amžiaus paskutinis dešimtmetis žinomas kaip esminių pokyčių metas, kai atsirado modernizmas, suklestėjo dizainas ir architektūra. “Optimata” dizaineriai įkūnijo ART DECO žanro energiją ir grafines formas, bet tuo pat metu jaučiamas įspūdingas šiuolaikinis stilius.

 

„Optimata” – tai fabrikas, kuriame gaminami visų rūšių korpusiniai baldai – nuo kėdės ir stalo iki lovos (tai yra didelė retenybė tarp baldų gamintojų, kurie dažniausiai specializuojasi vienoje srityje), todėl fabriko gaminami miegamojo, valgomojo ir svetainės baldai yra sėkmingai sujungti į bendras (penkias) dizaino linijas.

 

Kuriant baldų kolekcijas, dėmesys skiriamas viskam: šiuolaikinėms dizaino tendencijoms, stiliaus aktualumui, galimybei kurti pačias drąsiausias kompozicijas iš įvairiausių modulių.

 

Taip sukuriama NUOTAIKA. KOMFORTAS. MEILĖ NAMAMS.

 

Baldų linijos, kurios kartu yra rimtos ir žaismingos, atspindi klasikinį miesto stilių, jų aptakios gundančios linijos ir geometrinės formos – tai šiuolaikinė stiliaus interpretacija. Pagrindinė dizaino linija ART DECO, tačiau atskirose linijose galima įžvelgti ir kitų stilių užuominas, kaip, antai, BRAVO, kuriame matome prancūzų klasikos elementų bei Maroko įtaką. Šią liniją vienija laiptuotos išpjovos. DORIS – truputis Anglų kolonijinio bei trisdešimtųjų eklektikos; visą liniją vienija medžio raižiniai. N.Y. – tikras ART DECO – abstrakčios geometrinės formos (šią liniją vienija piramidės), jungiančios klasiką ir moderną.
LILIAN – visiškai naujas dizaino lygmuo. Liniją vienija užapvalintos formos – masyvios, skleidžiančios subtilią prabangą – MODERNAS.

 

RITZ Optimatos balduose atsispindi Itališka baldų gaminimo ir darbo su medžiu technologijos. Tai matosi iš ypač didelio kiekio intarsijų, inkrustacijų, raižinių bei sujungimų 45 laipsnių kampu. Ši baldų linija išsiskiria Viduržemio jūros stiliumi: vyrauja dvi žemės spalvos-terakota (raudonai ruda), raudonų plytų, ochros, auksinė ir geltona bei dominuojanti geltonai oranžinė. „Optimata” meistrai mokėsi pas italų meistrus, kurie perteikė šimtmečiais sukauptą baldų gamybos patirtį bei įkūnijo baldų istoriją savo modeliuose.

 

„Optimatos” baldų kolekcijų gamyboje naudojama labai daug rankų darbo, kuris baldus daro išskirtinius bei sukuria autentiškumo, originalumo baldo detalei. Todėl baldo gamyba yra labai sudėtinga ir reikalaujanti didelio kruopštumo bei atsidavimo darbui.